چشم انداز دیجیتالی شدن، با نرخی که هرگز نمیتوان تصور کرد، در حال تغییر است. مشتریان از لحاظ جغرافیایی توزیع شده اند ولی در عین حال متصل و بیش از حد آگاه و همیشه در دسترس هستند. برای زنده ماندن و رشد در این اقتصاد مبتنی بر مشتری و اقتصاد داده محور، شرکت ها باید به زیرساخت های تکنولوژی که در حال ساخت و توسعه برنامه های کاربردی ابر بحرانی محور هستند،مجددا فکر کنند و به سمت پلت فرم پایگاه داده مدرن، توزیع شده و ساخته شده بر اساس ابر حرکت کنند.

تحلیل داده تمامی اطلاعات حیاتی برای بهینه‌سازی یک کسب و کار در تمامی جوانب را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های جمع آوری، تحلیل و گزارش داده‌ها، کمک شایانی به رشد بیزینس خود کنید. داده‌ها به دلیل بینش‌های مفیدی که در اختیار ما قرار می‌دهند، تبدیل به رکن اصلی فرایندهای رشد و توسعه بیزینس شده‌اند که مدیران و صاحبان کسب و کار از آنها استفاده می‌کنند. طبق نظر مختصصان، ماهیت گسترده داده‌های مصرف‌کنندگان باعث می‌شود که عامل مهمی در فرایند پیش‌بینی آینده با استفاده از جزییات گذشته باشد. اما صاحبان کسب‌وکار و تصمیم‌گیرندگان در این زمینه، قبل از اینکه بتوانند از تحلیل داده‌ها نفعی ببرند، باید موارد زیادی را مرور و بررسی نمایند. در این مقاله، به شش روشی اشاره می‌کنیم که تحلیل داده‌ها می‌تواند به رشد و توسعه بیزینس کمک کند.

نقش تحلیل داده‌ها در افزایش مشتری

رشد بیزینس نیازمند جذب مشتری به تعداد ممکن است. این کار نیازمند درک صحیح از انتظارات و نیازهای مشتریان و کانال‌هایی است که از طریق آن، از کالاها و خدمات استفاده می‌کنند. پلتفرم‌های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر، پینترست، لینکدین، یوتیوب و اینستاگرام همگی مانند معدن طلای داده‌ها عمل می‌کنند تا تحلیلگران داده از آنها داده‌های با‌ارزش را استخراج کنند. بیزینس‌ها می‌توانند سریعاً مشخص کنند که مشتریان چگونه به سایتهای آنها دسترسی می‌یابند و از طریق کدام کانال‌ها خرید خود را انجام می‌دهند. تحلیل داده‌ها همچنین می‌تواند به شما کمک کند کارایی روش‌های بازاریابی و جذب مشتری را ارزیابی کنید. در نتیجه، می‌توانید سیستم‌های ناقص را بهبود بخشید و قیف‌های جذب مشتری را کارآمد سازید. با معیارهایی مانند نرخ کلیک و نرخ پرش، متخصصان تحلیل داده می‌توانند مشاهده کنندکه مشتریان بالقوه چگونه با قیف‌های فروش کنونی و منابع وبسایت تعامل برقرار می‌کنند.

اشتراک گذاری مطلب:

چطور تحلیل داده ها موجب موفقیت کسب و کارها میشود؟
5/5
آخرین دیدگاه ها