کافیست روی گوی تحلیل توصیفی دست بکشید تا در آن گذشته را شفاف بینید! با مشخص کردن شاخص‌های عملکرد می‌توانید روند فعالیت کسب‌وکار خود را در بازه‌های زمانی دلخواه، مقایسه کنید. تمام این امکانات در یک محیط گرافیکی ساده و کاملا کاربردی ارائه می‌شود.​​​​​​​

سالانه حجم زیادی از داده ها به شکل ها و ساختارهای مختلف در دنیا تولید می شود. براساس پیش بینی انجام شده است توسط سازمان بین المللی داده (IDC.)در سال ۲۰۱۵ نرخ سالانه تولید داده جهانی به بیش از ۵٫۶ زتابایت میرسد. یعنی چیزی حدود دوبرابر نرخ تولید داده در سال ۲۰۱۲ 
با وجود تولید تمامی داده ها توسط اشخاص، دستگاه ها، ساختارهای بر بستر اینترنت و سایر منابع رایج ، اما همچنان داده ها چشم انداز ارزشمندی جهت تصمیم گیری برای تصمیم گیرندگان و سازمان ها فراهم نمی کند. داده ها می بایست جمع آوری شوند و در قالب مشخصی سازمان دهی شده و قابل تفسیر گردد و سپس تحلیلی و کاربردی شده و بستری را برای معنی دار کردن داده فراهم گردد.
برای تصمیمات دقیق و سریع، رهبران سازمانها نیاز به دسترسی و تفسیر داده در زمان واقعی دارند . در اختیار داشتن اطلاعات و توانایی کشف و انجام اقدامات براساس آن ، یک وجه تمایز رقابتی در سازمانها گردیده است.جهت شناسایی فرصت های جدید بازار در هر کسب و کاری، مدیران سازمانها نیاز به قدرت دسترسی ،ارزیابی،درک و عمل بر اساس داده ها به صورت کاملا سریع و موثرتر از قبل را دارند.
ابزارهای مصور سازی داده ها و تکنیک های ارائه مدیریتی و سایر علوم کاربردی جدید رشد چشمگیری را جهت  ارتقاء توانمندی مدیران برای فهم اطلاعات پنهان شده در لایه داده ها را ارائه می کنند.
در این مقاله به پنج مزیت بسیار مهم استفاده از ابزارهای مصورسازی داده برای تصمیم گیرندگان و سازمانهایشان پرداخته می شود.

اشتراک گذاری مطلب:

میزان سادگی استفاده از گزارشات و مصورسازی آنها تا چه حد تاثیر گزار است؟
5/5
آخرین دیدگاه ها